16.5.2015

“Manžel mě požádal o ruku nečekaně na Štědrý den, byly to naše první Vánoce v novém bytě. Ihned začaly přípravy a už v květnu jsme měli nádhernou svatbu i přes veškeré pověry. Letos to byly dva roky, co jsme manželé, jsme šťastní…a už přes půl roku jsme tři.

Navštívila jsem několik svatebních salonů a byla jsem vždy zklamaná, jak z nabídky šatů, tak z přístupu zaměstnanců. Pak jsem si na svatebním portálu přečetla několik recenzí na českou značku Madora, objednala si návštěvu a s manželem jsme se vydali přes 200 km za svatebními šaty. Od začátku plánování svatby jsem měla jasnou představu, jak by měly šaty vypadat, avšak při zkoušení šatů v Madoře jsem se zamilovala. Byly úplně jiné, ale byly to ONY. Nelituji toho, doma mám šaty schované na památku a připomínám si tak náš den D.

Zpracování šatů je velice kvalitní, materiály krásné, příjemné. K šatům švadlenky ušily kravatu, a také kapesníček. Vše dělaly narychlo, abychom si šaty i s doplňky mohli odvést ještě tentýž den, a přesto bylo vše ušité bez jediné chybičky. Velké díky patří paní, která se mnou šaty zkoušela. Byla velmi ochotná, milá, nespěchala na mě…, prostě člověk na svém místě.  Dodnes sleduji stránky a kochám se překrásnými šaty z nových kolekcí. Věřím, že se bude Madoře dařit a za několik desítek let budeme mít možnost u této značky vybírat šaty i pro dceru.”

Monika

16.6.2016

“Svatba proběhla 16.6.2016, termín jsme s manželem nevybírali úplně cíleně. Když jsme začali mluvit o svatbě, tak jsme se shodli, že ji chceme malou, relativně tajnou, ve všední den a za pěkného počasí. Shodli jsme se na červnu a datum pak už samo vyplynulo. Rodičům jsme o svatbě řekli měsíc před tím, s tím že máme vše zařízené a oni se nemusí o nic starat. Svatbu jsme měli v kapli svatého Rocha v Hustopečích. Na naší svatbě byli jen ti nejbližší, tzn. rodiče, manželův bratr s rodinou, svědci. Nejbližším kamarádům jsme to řekli taktéž, a i ti nás přišli v tento den podpořit. Oba jsme si s manželem svatební den užili, nejen obřad ale i pak naši mini hostinu, pro nás oba to byl ten nejkrásnější den, všechno proběhlo tak, jak jsme si naplánovali.

A teď pár řádků k mému výběru šatů. Věděla jsem, že chci jednoduché šaty, v kterých se budu cítit dobře. O vašem salonu jsem věděla od mojí kolegyně, která u vás šaty na její svatbu také pořídila. Domluvila jsem si ve vašem salonu termín schůzky a s kamarádkou jsme k vám vyrazily. Paní, kterou máte na prodejně, je naprosto úžasná, skvěle umí poradit. A šaty které jsem nakonec vybrala, byly shodou okolností hned první, které jsem po příchodu do vašeho salonu uviděla. Další dvě návštěvy u vás v salónu proběhly naprosto skvěle a já si cca 3 týdny před termínem svatby od vás šaty odvážela. Měla jsem i možnost nahlédnout přímo do šicí dílny a musím Vám říct, že se skláním před všemi těmi švadlenkami, co tam máte, odvádí neuvěřitelně krásnou práci. Nikdy nebudu litovat toho, že jsem si šaty nechala ušít, protože jen díky tomu, že mě přesně padly jsem si mohla svůj svatební den naprosto užít. A reakce všech, kdo mě v šatech viděli, byly pozitivní a plné chvály, takže vám ještě jednou děkuji za vaši práci.”

Jana

17.12.2016

“Do Madory jsem přišla 3. prosince 2016, dva dny poté, co jsme se rozhodli pro termín svatby 17. prosince, a den poté, co jsem absolvovala šílenou výpravu po svatebních salónech křížem krážem Brnem. Výprava byla zoufalá. Najít šaty dle mých představ, které by korespondovaly se zimní svatbou, se zdálo nemožné. Přitom představu jsem měla zcela jasnou. Jednoduché a zároveň perfektně padnoucí šaty se zajímavým detailem, řadou drobných knoflíčků.

V salónech, které jsem navštívila, nevycházeli z údivu, že se vdávám už za necelé tři týdny a že si přeju něco tak divného jako je jednoduchost! Vždyť ta kraječka, korálky, flitry, tyl a štras spolu s korzetem a rádoby vkusným přehozem přes ramena ke mně tak ladí a navíc za vypůjčení dám jen 16 000 Kč! Tudy prostě cesta nevedla… Pak jsem dostala kontakt na mikulovskou Madoru, ve které jsem se 3.12. octla. Nic nebylo problém. Ani má touha po jednoduchosti, ani časový pres. Za pár dní proběhla první zkouška a za týden jsem si odvážela domů hotové překrásné šaty, které mě stály méně než šaty z půjčovny. Madoru proto můžu všem jedině doporučit.”

Ema

3.6.2017

“S mým manželem jsme se poprvé potkali v roce 2006, naše rodiče se znaly a můj muž pocházel z vesnice, kde jsem měla babičku. Nikdy jsme se ale neseznámili, nebyla příležitost. Do 8.7.2007, kdy jsme spolu zaváděli na tradiční pouti, jsme se potkali třikrát náhodně a pokaždé jsem se našich ptala, kdo to byl. Oba si ta tři setkání pamatujeme, přitom jsme kolem sebe pokaždé jenom prošli. 🙂 Náš společný kamarád nás dal dohromady právě na pouť. Mě chtěl vtáhnout mezi místní partu a Míra neměl ten rok partnerku na zavádění. Od té naší neděle 8.7.2007 jsme spolu. Je to nádherných 10 let společných vzpomínek a zážitků.

O svatbě jsme se bavili, věděli jsme, že spolu chceme být, založit rodinu, patříme k sobě, ale pořád jsme byli mladí a na svatbu byl čas.. Jednou jsem ale pronesla větu, že bych se chtěla vdávat mladá a že si „starýho třicetiletýho“ chlapa brát nechci, že bych raději mladého ženicha. 🙂 Tak jsem tedy k 25. narozeninám dostala nádherný dárek – žádost o ruku (ani ve snu jsem si nepředstavovala takovou romantiku) a letos, 3.6.2017 (3 měsíce před 30. narozeninami mého manžela) jsme se vzali. Postavili jsme dům a těšíme se, až v něm nebudeme bydlet jenom sami dva. 🙂

3.6.2017 byl ten nejkrásnější den v mém životě. Náš svatební den byl naprosto dokonalý, a to i díky pohodlným a nádherným šatům z Vašeho salonu. Šla jsem k Vám po několika návštěvách půjčoven, kde jsem si vyzkoušela, jak vlastně budu vypadat v dlouhých šatech. Při mých 180 cm a plnoštíhlých mírách jsem si sama sebe neuměla představit. Věděla jsem, že potřebuji zakrýt moje široké boky, velká ramena a ruce, a jestli si můžu vybírat, tak bych nechtěla šaty v čistě bílé barvě, ale nikde takové šaty neexistovaly. Když jsem přišla na první zkoušku do Madory, paní ihned věděla, co mi bude pasovat. Že potřebuji zakrýt široké boky a velká ramena a ruce. Hledala nedošité šaty ve velké velikosti v krémové barvě, které tam přece někde musí být. Zburcovala všechny švadleny, že přece ty šaty ještě neprodaly, ať je najdou.. A AAANNNOOO, našla je a byly to ONY. Láska na první pohled, padly mi, jak kdyby mě přeměřovaly tisíckrát. Krémové, celokrajkové, úžasné, MOJE vysněné svatební šaty. Všichni je chválili a já mohu opravdu všem nevěstám salon jedině doporučit!!”
Hanka

12.8.2017

“S Honzou, mým manželem, jsme se znali už odjakživa. Vyrůstali jsme ve stejné vesnici, ale nikdy nás nenapadlo, že se z nás jednou stanou manželé. V roce 2013 jsme však u skleničky vína po sobě začali mrkat a za 3,5 roku se chystala svatba. Oba dva máme rádi víno, tradice, folklór a kroje, proto celá svatba byla nesena v duchu folklóru.

Nastal čas shánění mých vysněných svatebních šatů. Ač jsem se snažila sebevíc, v žádném salónu nebyly přesně ty, u kterých bych si řekla „ TAK TO JSOU ONY“. Pořídila jsem proto spoustu fotek šatů, které se nějakým způsobem mým vysněným podobaly, další fotky stáhla z internetu a vyrazila směrem k Mikulovu do svatebního salónu Madora.

Tady mě čekala příjemná a usměvavá paní asistentka, která se fotek ihned chopila. Společně jsme pár detailů dokreslily, vybraly barvu tylu, krajku a vše předaly do rukou paní švadlence. Během nadcházejících 5 měsíců jsem Mikulov navštívila ještě 3x kvůli zkouškám, kde jsem žasla nad nádhernou ruční prací týmu Madora. Díky nim jsem konečně mohla říci „TO JSOU ONY“ a odvést si svoje vysněné svatebky.

Šaty byly opravdu kvalitně ušity, krásně seděly a byly přesně dle mých představ. Proto ještě jednou děkuji celému týmu MADORA za krásnou práci, díky které plní sny nevěstám.”

Tereza

26.8.2017

Allegra and Federico met in Milan, their hometown, in 2011, at the birthday party of a common friend. Their story is a story of a couple of travellers who together decided to discover the world living and working in countries like Norway, Germany before landing to the beautiful Czech Republic.

Brno is the city where Federico made the proposal, kneeling down on a romantic dinner with the engagement ring in his pocket, as every romantic man should do. In Brno, Allegra said yes first to Federico and then to a dress from Madora.

„Choosing a tailor made dress from Madora was definitely the best choice as I had the chance to see my dream dress becoming a reality, turning the picture I had in my mind into a real one. Thanks to the guidance of expert tailors and the familiar atmosphere of the Madora center in Mikulov, buying my wedding dress was an unforgettable experience.

I have been carefully adviced, all my requests and suggestions have been succesfully and promptly put into reality and I had the chance to cutomize my dress to get the best one I could ever wish for. I would definitely recommend Madora to each bride to be.“

Allegra and Federico got married on 26.08.2017 at Orta San Giulio, on a romantic lake in the north of Italy.

Allegra

26.8.2017

“Můj milovaný Honzík mě požádal o ruku až po dlouhých 8 letech. Na prstýnek jsem čekala opravdu netrpělivě. Mezi tím co jsem si myslela, že mě snad o tu ruku nepožádá, zásnubní prstýnek procestoval asi 4000 km, protože stále nebyla vhodná příležitost ☺ Nakonec žádost o ruku proběhla na nejkrásnějším místě v Itálii, kde žijeme, u jezera Lago di Garda. Začal mi můj nejkrásnější rok, plánování svatby ☺

Úkol číslo 1 – najít TY vysněné svatební šaty! Po dlouhém hledání a návštěvách různých svatebních salónů, kde mě asistentky přesvědčovaly, že mi ty šaty nesmírně sluší a krásně sedí, i přesto, že mi z korzetu téměř vypadaly prsa :D, při krajkových rukávech jsem nemohla zvednout ruce a připadala si jako tučňák ☺ A pak jsem našla ty skvělé recenze na Madoru. Neváhala jsem a udělala si termín první schůzky.

Když jsem poprvé otevřela dveře, přivítala mě naprosto okouzlující paní Gábinka s úsměvem na tváři a hned jsme se na to vrhly. Spolu se švadlenkou Míšou mi vytvořily ty nejkrásnější šaty. Mé vysněné princeznovské šaty. Nedá se slovy ani vyjádřit, jak jsem byla šťastná. Připadala jsem si jako princezna. Šaty mi padly jako ulité, nikde nic nevylézalo, nevypadávalo. Prostě dokonalost!! Holky se na šatech natrápily, protože stále jsme něco ubíraly, přidávaly, ještě vrstvu třpytivého tylu, potom co takhle krajkové rukávy? Nic nebyl problém… Všechno, co jsem si vymyslela, ušily. Paní Gábinka se vždy každé nevěstě snažila ve všem vyjít vstříc dokonce, i když slečna přijela bez objednání 150 km.

Holky z Madory jsou pro mě ty nejšikovnější široko daleko! Vlídný přístup se srdcem na dlani, vstřícnost a především obrovská profesionalita a zpracování českých ušitých nádherných svatebních šatů.”
Alžběta

14.10.2017

“Podzim je mi souzený.

Narodila jsem se v říjnu. Podzim je od mala moje nejoblíbenější roční období. Jako malí jsme venku sbírali kaštany, hrozny a z barevného listí si lepili postavičky, pekly jsme brambory, pili ovocné čaje s medem a těšili se na příchod Vánoc.
Od září 2012 jsem si na seznamce psala s mužem, Petrem, který se narodil na konci září. Byl vtipný, milý a hodný. Poslední říjnový den téhož roku jsme se poprvé viděli ve Znojmě a zamilovali se do sebe tak, že od listopadu jsme spolu začali chodit.

Na konci září, roku 2016, mě (tehdy ještě přítel Petr) požádal o ruku při krásné podzimní procházce k vinicím. Stáli jsme na kopci, uprostřed polí a dívali se na krásy Vysočiny.

A na závěr – svatba byla 14. října 2017, v třebíčské bazilice v den, kdy nebe bylo bez jediného mráčku a sluníčko hřálo jako v létě. Stala jsem se manželkou toho nejskvělejšího chlapa na světě.
Pořád si myslím, že je mi podzim souzený.

Svatba byla tím jedním nejkrásnějším dnem doposud. Pamatuji si spousty dní, které patří mezi ty mé nejoblíbenější, i na tento den budu ráda vzpomínat. Na to, jak mi svědkyně, maminka i sestřenky oblékaly šaty a smály se u toho. Na to, když jsem se podívala poprvé do zrcadla, odříkávala si slib a tekly mi slzy. Budu ráda vzpomínat na to, když mě Petr poprvé viděl v šatech a tekly mu slzy, stejně jako potom všem svatebčanům při obřadu. Pili jsme, jedli jsme, tančili jsme. Objímali se, fotili se, smáli se a najednou bylo nedělní ráno. V šatech od Madory jsem vydržela do 4:30, cítila jsem se v nich tak krásně a pohodlně, jako princezna.

Byla jsem celý víkend šťastná a spokojená, stejně jako teď, pár měsíců po svatbě, ale i ty všechny roky s Petrem před svatbou.

Děkuji za vše.”

Markéta

Facebook
INSTAGRAM